Kursor

To miejsce, w którym znajdziesz informacje na temat wszystkich Kursów prowadzonych przez SESA Syn Dawida w Żarach. Prowadzimy Kursy z pierwszego i drugiego etapu Programu Formacji SESA oraz kursy spoza programu.

WszystkieFundamenty życia chrześcijańskiegoJak ewangelizowaćPozostałe

Jan

Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

Kurs, jak sama nazwa wskazuje powinien przygotować nas do wykonania pewnej pracy. Tak samo jak kurs na prawo jazdy, kurs krawiectwa, kurs szybkiego czytania, aby głoszone Słowo mogło jeszcze pełniej przenikać i przemieniać nasze życie. Zapraszamy Cię na kursie do aktywnego uczestnictwa, do współtworzenia pewnych przestrzeni w czasie kursu, a przede wszystkim do aktywnego i świadomego doświadczania mocy i miłości płynącej z Bożego Słowa. Uczmy się wspólnie od najlepszego z Nauczycieli

Inaczej i w skrócie, kursy są:

  • Pięknym czasem spotkania
  • 3, 5 a nawet 11-dniowym czasem, spędzanym we wspólnocie u stóp Boga
  • Przestrzenią odkrywania nowych talentów, darów i charyzmatów, którymi obdarowuje nas Bóg
  • Czasem czytania Słowa, słuchania Go, ale też ciszy i głębokiej modlitwy
  • Aktywnym spędzaniem czasu w grupach, osobiście i relacji z Bogiem
  • Momentami oderwania się od świata i wsłuchiwania w kochające serce Jezusa
  • Łapaniem inspiracji, tęsknot i pragnień, które daje nam Duch Święty
  • Czasem wzajemnego głoszenia sobie Dobrej Nowiny – gestem, słowem i życiem

To zależy przede wszystkim od tego, czego w tym momencie potrzebuje Twoje serce i na jakim etapie formacji jesteś. Kursy nie bez powodu mają swoją określoną chronologię tak, aby stawiać kroki wiary pokonując konkretną drogę, którą proponuje nam program formacji SESA.

Poczytaj i zobacz gdzie jesteś i który z kursów najbardziej przemawia do Twojego serca: Kursor.

Tak i jesteśmy z tego dumni!

list biskup tadeusz litynski

Kurs Nowe Życie, który jest pierwszym Kursem formacji Szkoły Ewangelizacji św. Andrzeja jest dostępny dla każdego, kto chciałby rozpocząć niezwykłą przygodę, którą jest nowe życie z Bogiem.

Idąc dalej, zależności od tego na jakim poziomie formacji jest Kurs, posiada on pewien zakres wcześniejszych kursów, które powinno się przeżyć, aby najpełniej w nim uczestniczyć.

Pragniesz wziąć udział w Kursie? W zakładce Kursor, jak i w formularzu zapisu znajdziesz dokładne wytyczne, wynikające z przebiegu formacji w Szkole Ewangelizacji Świętego Andrzeja, które pozwolą Ci zweryfikować, czy to odpowiedni Kurs dla Ciebie.

Gdy przyjeżdżasz na Kurs witamy Cię w Domu Rekolekcyjnym, w którym bardzo chcemy, abyś czuł się jak w prawdziwym domu. W cenie Kursu zapewnimy Ci pełne wyżywienie i nocleg.

Prosimy natomiast, abyś zabrał ze sobą Pismo Święte, uśmiech, notatnik i długopis, klapki pod prysznic oraz leki na własne dolegliwości.